neděle 7. ledna 2018

Buď vítán každý, kdo se v dobrém podívati přicházíš


   Někdy je to tak, že člověk prostě dostane nápad, někdy je to tak, že mu ten nápad někdo řekne a on ho zrealizuje a někdy člověk něco vidí a až časem si řekne "Tak tohle zkusím, to by třeba mohlo fungovat" a v ten moment všeho nechá, i rozjedené jídlo na stole a nedopitou skleničku vína, hledá po místnosti kousek papíru, aby zachytil myšlenku a už už kreslí a vymýšlí logo a plánuje, čas letí a člověk ho nevnímá, najednou je půlnoc a tři ráno a tužka padá na podlahu z právě usnoucí ruky... Ať už je to případ jakýkoliv - nápad je tady a teď hurá na jeho realizaci. 
   A tak se na dálku skrze neviditelné nitky internetu a o něco málo později i díky telefonním linkám zrodil nápad na malé, jako pohlednice velké, obrázky v paspartách, které by "třeba lidem mohly udělat radost, kdyby si je pověsili doma na chodbě či obývacím pokoji, protože by nezabraly tolik místa jako velké a luxusně vypadající obrazy a tak by jich třeba mohli mít i více" a naše hovory na tohle téma nebraly konce a my měli radost, že se třeba rodí i něco hezkého, co bude lidem pro radost. 
   A když nebude, bude to pro tu naši a to je také důležité. Ano, mít radost z toho, co dělám, protože pak to má nějaký smysl a význam.
   Pokusili jsme se do vybraných fotografií a obrázků dostat i něco malinko navíc, než jen barvy a jakousi kompozici. Ucítíte-li z nich vůni květů a zpěv ptáků, šum moře i ticho lesních samot, tak se nám to povedlo ...


   
   Tak Vás tady všechny co nejsrdečneji vítáme, pro začátek jsme si připravili malou kolekci obrázků, která se však bude postupně rozrůstat. Do budoucna bychom rádi nezůstali jen a pouze u internetové prezentace, ale už nyní pomalu připravujeme naši první reálnou výstavu našich "pasparťat" jak tomu oba se smíchem říkáme.
   Buď tedy opravdu vítán každý, kdo se v dobrém podívati přicházíš!

 Jan Veber a Marie Králová
        H & M Photo Art